top of page

   ? אפשרויות סליקה

  רק ב YPAY 

 • מיועד לחברות בע"מ ועצמאיים

 • פתיחת מסוף בחינם ( למעט עמותה) 

 • סליקה מידית

 • אפשרות להעביר את הכספים לחשבון הבנק שלכם תוך 24 שעות

 • מענה טלפוני בחברת UPAY .

 • מערכת מאובטחת של חברת UPAY

 • ניתן לפצל כל תשלום עד 12 תשלומים (עמלה 0.6 לחודש וריבית 7.2% ל 12 חודשים)

 • בית העסק מקבל את כל סכום הפעולה בתשלום אחד (גם בעסקת תשלומים)

 • ניתן לבחור איזה צד בעסקה ישלם את העמלה (בית העסק או מחזיק הכרטיס)

ומה לגבי עמלת הסליקה – חברת UPAY התגייסה לעזור ללקוחותנו

שימו לב ... להחלטתכם

1.6% ריבית – כאשר הכספים מגיעים לחשבונכם אחת לחודש

1.9% ריבית – כאשר הכספים מגיעים לחשבונכם תוך 24 שעות​

איך מתחילים ? פשוט

הירשמו למערכת הפקת החשבוניות / הקבלות בחינם 

היכנסו לחנות וריכשו את מערכת הסליקה בחנות 

לא הצלחתם להירשם או להשתמש בסליקה, השאירו פרטיכם באתר שלנו או במייל service@ypay.co.il.

*חברת Ypay רשאית לשנות את המחיר הסליקה החודשי לפי החלטתה ובהתאם לשינויים במשק מול חברות האשראי

סליקת אשראי – הדרך לניהול מזומנים בעסק

הדרך הטובה ביותר להתמודד עם תופעת תזרים מזומנים שלילי בעסק היא הימנעות מביצוע עסקים עם לקוחות בעלי מוסר תשלום ירוד או כאלו הדוחים את התשלום לזמן רב לאחר מתן השירות או אספקת המוצר.

עם זאת, ברור לכולנו כי במציאות העסקית של העסקים הקטנים והבינוניים בישראל, על אף שדרך זו יעילה ביותר היא כמעט ואינה ישימה. מרבית העסקים פשוט לא יכולים להרשות לעצמם לא לעבוד עם לקוחות או להקשיח את תנאי התשלום בעסק, שעלול להביא לפגיעה בהכנסות העסק.

על מנת להתמודד עם האתגר של שיפור תזרים המזומנים בעסק, על בעל העסק לייעל ככל הניתן את תהליך הגבייה בעסק. סליקת אשראי היא אחד הפתרונות לגביית כספים בצורה היעילה ביותר, ולכן גורמים רבים, כדוגמת:

1. גביית כסף מרחוק – ניתן לחייב כרטיס אשראי ולגבות את הכסף מן הלקוח בעת נוכחו הפיזית בעסק, אך אין הדבר הכרחי והיום מקובל ביותר לגבות תשלומים מרחוק, וזאת באמצעות שימוש באינטרנט או בטלפון.

היבט זה מייעל באופן מהותי את תהליך גביית הכספים ומקטין את יכולת ההתחמקות של הלקוח מביצוע התשלום במועד וכפי שסוכם בעת ביצוע העסקה. נחשוב לרגע על אמצעי תשלום מסורתיים יותר כדוגמת מזומן או צ'קים, שהרי הנוכחות הפיזית הינה כורח המציאות ובכך מכבידה על ביצוע התשלום.

בנוסף, אם ברצוננו כי סכום הכסף מהעסקה יעבור לחשבון הבנק של העסק, הרי שנדרשת פעולה נוספת מצדנו של הפקדת אמצעי התשלום בבנק. פעילות זו דורשת לוגיסטיקה מורכבת וזאת באופן יחסי לפעולה של "גיהוץ" כרטיס אשראי אשר כל התהליך מבוצע באופן ממוחשב ואוטומטי.

2. גביית כסף באופן יזום – גביית הכסף מבוצעת באופן יזום ולא נדרש לחכות שהלקוח יבצע את העברת התשלום בעצמו.

נחשוב למשל על אמצעי של העברה בנקאית, במקרה זה הרי שניתן לגבות את הכסף מרחוק, אך וודאי שלא ניתן לבצע גבייה ייזומה ויש לחכות כי הלקוח יבצע את ההעברה.

3. כיסוי מידי לעסקה – חיוב כרטיס אשראי מאפשר לדעת תוך מספר שניות בודדות האם העסקה מאושרת על ידי חברת האשראי, דהיינו האם קיים כיסוי לתשלום בגין העסקה מצדו של המשלם.

נחשוב על אמצעי התשלום המסורתי של צ'קים בו אין כיסוי מידי לעסקה ובכך מכביד ביותר על ביצוע תשלום באמצעי זה (בעיית "הצ'קים החוזרים" כמוכר לכולנו...).

4. אמצעי תשלום נפוץ – מרבית הלקוחות מחזיקים בבעלותם כרטיס אשראי, בין אם הם עסקים ובין אם הם אנשים פרטיים. מכאן, שהגבייה מתבצעת באמצעות אמצעי תשלום נפוץ ביותר ואינו מונע מלקוחות פוטנציאליים לבצע עסקאות אל מול העסק.

 

מהי סליקת אשראי?

נזכיר כי סליקה היא שיטת תשלום באמצעות כרטיסי אשראי (או בדרכים חלופיות שאינן מזומן) בין בעל העסק לבין הלקוח. המונח "סליקה" מתאר את כל מהלך הפעולות מביצוע תשלום באמצעות כרטיס אשראי ועד לקבלת התשלום בפועל בחשבון הבנק של מקבל התשלום. התשלום יכול להיות מבוצע באופנים הבאים:

 1. חיוב במעמד הלקוח – ביצוע עסקה רגילה בבית עסק עם כרטיס אשראי על ידי הלקוח.

 2. גביה שלא במעמד הלקוח – ביצוע עסקה דרך האמצעים הבאים:

 • סליקה טלפונית – סליקה המבוצעת במעמד שיחה טלפונית בה נותן הלקוח את הפרטים של כרטיס האשראי לבעל העסק ובעל העסק מקליד אותם במסוף או על גבי אפליקציה ייעודית.

 • סליקה בהוראת קבע של פרטי האשראי – סליקה המבוצעת באופן קבוע בהתאם לעסקה שנקבעה עם הלקוח. פרטי הלקוח נשמרים באופן מאובטח (כלומר לא ניתנים לצפייה) בבית העסק, וחשבון הלקוח מחויב בהתאם לפרטי העסקה.

 • סליקה אינטרנטית – סליקה המבוצעת דרך דף סליקה שאותו שולחים ללקוח והוא מזין בו בעצמו את פרטי האשראי. דף סליקה יכול להיחשף ללקוח באמצעות דואר אלקטרוני, הודעת טקסט, אפליקציה, הטמעת קישור לתשלום באתר אינטרנט וכדומה.

 

כיצד סליקת אשראי מייעלת את תהליך הגבייה?

לסליקת אשראי יתרונות רבים בשיפור וייעול מערכת הגבייה של העסק, נציג כמה מהם:

 

1. חיוב אוטומטי 

​שימוש בכרטיס אשראי מאפשר לחייב את המשלם באופן אוטומטי בדרך הדומה להוראת קבע. עם זאת, בניגוד להוראת קבע בנקאית, גבייה אוטומטית של כרטיס האשראי פשוטה ביותר שאין צורך במילוי מידע רב כמו הרשאת חיוב בבנק, ואין עלות נוספת מצד הלקוח.

גבייה אוטומטית היא אפשרות מצוינת כאשר יש לכם לקוחות המשלמים סכום חודשי קבוע בגין שירות או מוצר שמסופק להם. נחשוב כעת על השימוש, באמצעי התשלום המסורתיים כגון צ'קים ומזומן, והרי שהסיכונים והטרחה הכרוכים בהם רבים ודורשים מאמץ רב בתהליך הגבייה וזאת לעומת הקלות של ביצוע הגבייה בכרטיס האשראי.

2. גבייה מחזורית של תשלומים ​

גבייה מחזורית היא חיוב קבוע של הלקוח מידי חודש (כמובן שעל פי רצונו), בתשלום הנדרש בגין העסקה שבוצעה. על מנת לבצע גבייה חוקית ויעילה על בסיס חודשי בכרטיס האשראי, נדרש לשמור את פרטי האשראי של הלקוח באופן מאובטח על פי תקנות חברות האשראי והחוק. באופן זה מצד אחד נוכל לחייב את הלקוח על בסיס חודשי, אך מנגד לא נוכל להשתמש בפרטי האשראי שלו לצרכים אחרים. באמצעות מערכת גבייה מחזורית של תשלומים, פרטי האשראי של הלקוח נשמרים במערכת וניתן לגבות את התשלום החודשי מבלי לפנות שוב אל המשלם או לשמור באופן שאינו מאובטח את פרטי האשראי.

במקרה הנ"ל, יש כאן ממש הקלה על הרוכש בדומה לדחיית התשלום הנהוגה, עם זאת, גביית התשלום מבוצעת באופן אוטומטי וכן חלק יחסי מסך התשלום כבר מתקבל באופן מידי.

3. פריסה וניכיון תשלומים ​

לעיתים, על מנת להקל על המשלים בביצוע העסקה, העסק או חברת האשראי מטיבים עם הלקוח ומאפשרים פריסה של התשלום בגין השירות או המוצר לתשלומים חודשיים.

קיימות מספר אפשרויות של פריסת תשלומים באשראי, להלן שלושה שיטות מקובלות:

 • פריסת התשלום על חשבון העסק  – באפשרות זו פריסת התשלום לתשלומים חודשיים היא על חשבון העסק, כלומר אם החשבון נפרס ל-X תשלומים, התשלום יתקבל בגין העסקה ב- X התשלומים שהוגדרו. במקרה זה חברת האשראי הינה רק הגורם המתווך ועל כן אין לעסק או ללקוח עלות נוספת בגין עסקה זו.

ההשפעה החיובית של וודאות קבלת התשלום הינה קריטית לניהול מוטב של תהליך הגבייה ותזרים המזומנים של העסק.

 • פריסת התשלום על חשבון חברת האשראי  – באפשרות זו פריסת התשלום לתשלומים חודשיים היא על חשבון חברת האשראי, כלומר הסדר התשלומים הוא בין הלקוח לחברת האשראי שהיא זו שפורסת עבור המשלם את התשלום. במקרה זה, המכונה "קרדיט", חברת האשראי נוסף על היותה גורם מתווך הינה גורם מלווה, ומכאן כי הלקוח משלם ריבית בגין פריסת העסקה והעסק מקבל את כל התשלום במועד השוטף לביצוע העסקה.

ההשפעה החיובית של וודאות קבלת התשלום הינה קריטית לניהול מוטב של תהליך הגבייה ותזרים המזומנים של העסק. כמו כן, במקרה הנ"ל העובדה כי הלקוח קיבל תנאי תשלום מועדפים (כמובן, בתמורה לתשלום ריבית לחברת האשראי), תוך קבלת כל סכום התשלום במועד ביצוע העסקה מהווה דרך מעולה להתמודד עם אתגר תזרים המזומנים.

 • ניכיון תשלומים – באפשרות זו פריסת התשלום לתשלומים חודשיים היא על חשבון העסק, עם זאת התשלום בגין העסקה מתקבל במועד השוטף לביצוע העסקה בתמורה לעמלת ניכיון שגובה חברת האשראי מהעסק.

ההשפעה החיובית של וודאות קבלת התשלום הינה קריטית לניהול מוטב של תהליך הגבייה ותזרים המזומנים של העסק. כמו כן, במקרה הנ"ל העובדה כי הלקוח קיבל תנאי תשלום מועדפים (כמובן, בתמורה לתשלום עמלת הניכיון), תוך קבלת כל סכום התשלום במועד ביצוע העסקה מהווה דרך מעולה להתמודד עם אתגר תזרים המזומנים, אף על פי שיש לה עלות מסוימת.

1. מערכת התאמות אשראי ​

מערכת זו הינה מערכת ממוחשבת המעניקה לבעל העסק מידע עדכני על תזרים התשלומים שבוצעו באמצעות כרטיסי אשראי. המערכת מחברת בין כל המשתתפים בעסקת אשראי, דהיינו, חברת הסליקה, חברת האשראי, שב"א ומשלם העסקה. באמצעות מערכת ההתאמות יכול כל בעל עסק לדעת על מצב עסקו, כולל על פעולות חריגות, ובכך לנהל את תזרימי המזומנים ממכירות באשראי באופן מסודר ומבוקר.

 

2. סליקת אשראי באמצעות חשבונית אוטומטית

כידוע, חלק מתהליך ביצוע עסקאות הינו הפקת חשבונית ללקוח. עסקים רבים כיום מנהלים את מערכת הפקת החשבוניות ומערכת סליקת האשראי בשתי מערכות מידע נפרדות. עובדה זו, גוזלת זמן יקר ממבצע פעולה זו, בין אם מדובר על בעל העסק או העובד האחראי על כך. מעבר לכך, הסיכון לטעות, בשל הזנת נתונים ידנית ללא חיבור אוטומטי בין תהליך הפקת החשבוניות לתהליך הסליקה, גדל באופן משמעותי. כפי שראינו עד כה, מערכת גבייה מודרנית, הכוללת גם הפקת חשבוניות אוטומטית מייעלת רבות את תהליך הגבייה ובכך משפיעה על איכות ניהול תזרים המזומנים בעסק.

 

ניהול נכון של תזרים המזומנים השפעה קריטית על צמיחתם ושגשוגם של העסקים הקטנים והבינוניים. מערך גבייה מוצלח מתבסס בעיקרו על הישענות על האמצעי הטכנולוגי של סליקת כרטיסי אשראי אשר מהווה פתרון אולטימטיבי לאתגרי הגבייה של העסקים הקטנים והבינוניים.

חברת YPAY תמיד כאן בשבילך - מידע ללא הגבלה 

לינקים למקורות שונים

מערכת סליקה

סליקה | מערכת סליקה | סליקת כרטיסי אשראי

סליקה אינטרנטית – איך מתחילים

חברת סליקה מומלצת

סרטונים מומלצים

מערכת סליקה

bottom of page